Trzeci bliźniak. Ken Follett.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

IMG_3601Ken Follett znany był mi jako autor „Filarów ziemi”, jednak to nie jego najsłynniejsze dzieło zachwyciło mnie, lecz wspaniała trylogia Stulecie. Po „trzeciego bliźniaka” sięgnęłam nieco sceptycznie, nie nastawiałam się na coś lepszego niż trylogia, aczkolwiek z nadzieją, na dobrą lekturę. I tak się stało.

Jeannie Ferrami, psycholog prowadząca na Jones Falls University badania naukowe w dziedzinie genetyki, dokonuje zaskakującego odkrycia. Odnajduje jednojajowych bliźniaków urodzonych przez różne kobiety. Jeden jest groźnym przestępcą, drugi, Stewen Logan wydaje się wzorowym obywatelem… Jeannie trafia na ślad tajnych eksperymentów medycznych prowadzonych w czasach zimnej wojny, jednak ktoś obawia się prawdy i próbuje jej przeszkodzić. Stawka jest wysoka, chodzi o miliony dolarów oraz sięga na wysoki szczebel polityki…

Zaczęło się ciekawie, ale dość przewidywanie, miałam wrażenie, że nawet sam tytuł zdradza treść i rozwiązanie w książce. Tak było przez jakiś czas, jednak w pewnym momencie akcja nabrała tempa i zaskakujących zwrotów, działo się tak wiele, że z zaskoczeniem patrzyłam jak kartek ubywa. Sensacja, ukryta intryga, do tego wiarygodni, świetnie nakreśleni bohaterowie w bardzo dobrze napisanej książce. Czytałam ją z wielką ciekawością i przyjemnością, i nadal mam ochotę wracać do książek tego autora.

Minusem może się wydawać rozbieżność między czasem w którym książka została wydana (1996 rok) a obecnym. Badania naukowe zawarte w treści książki i stanowiące jej fundament, w obecnych czasach nie trącają już fantastyką. Nie zmienia to faktu, że to świetna sensacyjna lektura. Ja polecam :-)

8/10

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Ostatnie wpisy Książka Za Książką (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.